چند توصیه غذایی برای سفید نشدن مو یکشنبه نوزدهم آبان ۱۳۸۷ 16:24
فروردین ۲۷

The image “http://www.aftab.ir/news/2008/feb/27/images/64a33ba728e6d3f8861b864416ce6cb5.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.
هفت تیر ۷tir.com : جهت جلوگیری از سفید شدن مو و جبران فقر غذایی پیاز مو استفاده از میوه و غذاهایی که حاوی مقادیر زیادی ویتامین گروه B هستند نظیر تخم مرغ و سبزیجات توصیه می‌شود.

 خوردن روزانه یک قاشق مرباخوری از پودر سبوس برنج که با کمی شکر یا نبات ساییده شده مخلوط گردیده، قرار دادن نان جو در دستور رژیم غذایی افرادی که موهایشان سفید شده است و خوردن روزانه یک لیوان از جوشانده سبوس گندم، جو و برنج در درمان سفیدی مو موثر است.

مکیدن روزی یک دانه هلیله سیاه در طول ۴۰ روز متوالی، استفاده از جگر، سویا، پودر جوانه گندم و کلم، استفاده از مربای هلیله و رب گردو در این زمینه موثرست.

http://www.farya.com/images/sec2/gere-200.jpg
هیچ وقت این سوال برایتان پیش آمده است که چرا موهایمان سفید می‌شوند؟ یا اینکه در چه سنینی باید موهایمان سفید شود؟
دکتراکبر اجرایی : واقعیت این است که سفید شدن مو، هیچ ربطی به نوع رنگدانه موجود در بدن ما یا به عبارتی تیره یا روشن بودن موهایمان ندارد. این اتفاق برای همه می افتد، به روایتی دیر یا زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد!
سفید شدن موها در مردان در حدود سی سالگی حدود و در زنان در سی و پنج سالگی رخ می دهد. سلول‌های حاوی رنگدانه هر ده سال، حدود ده تا بیست درصد از ظرفیت تولید رنگ خود را از دست می‌دهند. کمبود فلزاتی همچون منگنز، روی، تیتانیوم، آهن و مس ازعوامل اصلی در سفید شدن و شکنندگی موها به حساب می آیند.
اگر چه سفید شدن موها یکی از آشکارترین نشانه های افزایش سن است، اما همیشه سفید شدن مو تنها به علت بالا رفتن روزهای زندگی نیست و عوامل دیگری همچون کمبود ویتامین ها، بیماری های تیروئید، بیماری‌های سیستم ایمنی، مصرف دخانیات (سرعت سفید شدن مو درسیگاری ها، چهار برابر افراد غیر سیگاری است)، کم خونی، رژیم‌های سخت و طولانی مدت، عوامل ارثی، بیماری‌های خونی و افزایش گلبول‌های سفید نیز باعث سفیدی زود هنگام و بیش ازحد موها می شوند.
در تعریف، سفیدشدن موی انسان سفید پوست زودتر از بیست سالگی و سفید شدن موی افراد سیاه پوست زودتراز سی سالگی را، سفید شدن زودرس مو می گویند. البته نسبت تغذیه و ژنتیک نیز تاثیر به سزائی در چگونگی سفید شدن موها دارند. ازطرفی در برخی افراد موها بسیار زود شروع به سفید شدن می کند که باید گفت شروع این اتفاق بستگی به ژنی دارد که از والدین خود به ارث می بریم. برخی افراد تصورمی کنند یک فشارعصبی شدید یا هول و هراس ناگهانی باعث می شود موها سریع تر سفید شوند، اما دیدگاه‌های علمی این ادعا را اثبات نمی کنند.
علاوه بر عوامل ذکر شده مصرف بعضی ازشامپوها و دیگر مواد شیمیایی نیز می تواند بر سفید شدن موها تاثیر بگذارد .

.
عاملسفید شدن مو - دارو برای سفیدی مو - موهای سفید - درمان سفید شدن موها - موی سفید - سفید شدن مو -

فروردین ۲۰

عکس زن در استخر
هفت تیر ۷tir.com
: یک مقام آگاه در وزارت بهداشت خبر از یک دستور بسیار عجیب این وزارت خانه به استخر ها داد : زنان شهر تهران هنگام استفاده از استخر، برای جلوگیری از «انتقال ویروس ایدز»، باید گواهی سلامت ارائه دهند.به‌گفته این مقام بهداشتی، پیشتر این کار در چندین مرکز ورزشی انجام شده و «بسیاری از خانواده‌ها از اجرای آن اعلام رضایت» کرده‌اند.

روزنامه اعتماد به نقل از این مقام وزارت بهداشت اعلام کرد، به‌زودی دستورالعمل اجرائی این دستورالعمل به کلیه استخر‌های شهر تهران ابلاغ می‌شود.

با ابلاغ این دستورالعمل، از این پس تمام زنان برای استفاده از استخر ، علاوه بر داشتن گواهی سلامت «پوستی» باید گواهی عدم ابتلاء به ایدز را هم به مدیریت استخر‌های عمومی و خصوصی ارائه دهند.

دستورالعمل فوق درحالی در تهران به اجرا در می‌آید که آب استخر به هیچ عنوان نمی‌تواند راه انتقال ویروس ایدز باشد.

.

عکس - استخر - تهران - زنان - دختران - دختر در استخر - ایدز - خطر ابتلا به ایدز از استخر زنان - دستور وزارت بهداشت

نوشته شده توسط محمد ابراهيم.خ  | لینک ثابت |

@@موزیکپیچک